Stacee Jaxx

Stacee Jaxx alustab soolokarjääri – Arsenal lõpetab tegevuse

Ühe maailma kuulsaima rokkbändi Arsenal ninamees Stacee Jaxx annab teada, et aasta 1987 jääb bändile viimaseks.  Tema peas küpsenud pikk plaan on viimaks teoks saamas – Arsenali ja Stacee Jaxxi teekond läheb lahku.

Enne, kui bänd lõplikult lahku läheb, antakse veel viimane akord seal, kus see kõik mitmeid aastaid tagasi alguse sai – Bourbon Roomis.

1976 aasta sügisõhtu. Siis sai see kõik alguse. See oli õhtu, kui Bourbon Roomi legend Dennis Dupree andis Arsenalile võimaluse. Edasine on olnud justkui unenägu. Bänd andis välja albumeid, mis on ületanud kõikide edetabelite tipud ning ainult taevas oli piiriks, mis jäi Arsenalil ja Stacee Jaxxil ületada. Miljonid fännid üle kogu maailma ihaldavad just Stacee laulmist näha. Bändi esimene album “Stick Meat” on andnud aluse väga paljudele uuema aja rokkstaaridele. Album on kirjutanud ennast ajalukku suurte tähtedega.

Viimane suur hitt, mis tõsi müüs küll üle saja miljoni plaadi, on kirjutatud kaheksa aasta eest. „I’m gonna rock you in your mouth“ oli hitt, mida ei unusta keegi. Pärast seda pole Arsenalil möödunud kontserdi, kus poleks olnud täismaja. Pärast seda suurepärast singlit on bändi loomingus olnud vaikus. Kuuldavasti on bändi sisekliima enam kui halb ja selle põhipõhjustajaks loetakse just bändi esilauljat Stacee Jaxxi. Siia on segatud eraklikus, alkohol ja absurdne käitumine.

Seetõttu ei tasu otsida kaugelt põhjust, miks Stacee Jaxx peab alustama soolokarjääriga. Temast tuleb samas aru saada. Tema lapsepõlv möödus raskelt. Teda kasvatas üksikema Doris, kes on tänaseks paraku surnud. Woodrow Wilsoni keskkool jäi tal juba 11. klassis pooleli ning 17-aastaselt tuli õnne otsima tulla Los Angelesest. Ta tuli siia koos oma keskkooliaegse kallimaga Jenny Andersoniga, kellest väga palju teada ei ole.

Meie ajakirjast Rolling Stone saame, aga eksklusiivintervjuu selle tähega, keda armastavad miljonid– Stacee Jaxxiga. Loe juba meie järgmisest numbrist!

Constance Sack
uurivajakirjanik
Rolling Stone august 1987